Stínění pro domácnost vybírejte s rozmyslem

Vybavování domácnosti by nemělo být unáhlené, protože tu s vámi budou jednotlivé prvky mnoho let a budou utvářet prostředí, ve kterém trávíte většinu svého života. Důležitým prvkem je stínění. Jestliže vybíráte stínění pro váš nový domov nebo je už vaše současné stínění nevyhovující, je vhodné ho správně vybrat. Abyste neudělali při výběru chybu, měli byste vědět, že můžete mít stínění v mnoha barevných provedeních a také, že existuje řada druhů, které možná ani neznáte. Představíme si ty nejžádanější.

Rolety den a noc

Jedná se o designový skvost a zatímco jste možná zvyklí na stínění složené z jednotlivých lamel, v tomto případě jde o tkaninu, na které jsou průhledné a neprůhledné pruhy. Jednoduchou manipulací můžete regulovat světlo tak, že rolety zcela vytáhnete, necháte světlo pronikat přes průhledné pruhy nebo je nastavíte tak, aby neprůhledné pruhy zakrývaly ty průhledné a dosáhnete tak plného soukromí a stínění. Jde o velmi elegantní variantu, která se nabízí v mnoha provedeních. Rolety den a noc se skvěle hodí do každé domácnosti a jejich vzhled pozvedne atraktivitu celého interiéru.

Římské rolety

Velmi stylová volba. Římské rolety se vyznačují tím, že jsou tvořeny látkou, která se do sebe skládá. Již od pohledu jde o velmi moderní a nadčasové řešení. Tyto rolety lze montovat do zdi i do stropu a vždy působí senzačně. Samozřejmě si můžete vybrat takovou barevnou variantu, aby skvěle ladila k vašemu ostatnímu vybavení domácnosti. Římské rolety jsou vhodné pro každého, kdo chce kombinovat výhody rolet i závěsů najednou. Závěsy jsou krásné, ale zabírají mnoho místa. Tyto rolety vám závěsy nahradí a kdykoliv je můžete vyhrnout nahoru a tím si zajistit plný přísun denního světla.

Plissé rolety

Pokud jste nároční a chcete stínění, se kterým si můžete opravdu vyhrát, plissé rolety jsou ideální volbou. Skládají se z plisované látky, která se skládá jako harmonika. Zatímco ostatní druhy stínění se dají jen stáhnout dolů nebo nahoru, tyto rolety vám umožní udělat stínění v kterékoliv části okna. Můžete je stahovat nejen odshora dolů, ale i naopak. Můžete si s nimi vytvořit požadované světelné podmínky s minimální námahou.

Pokud vás tyto druhy stínění zaujaly, neváhejte navštívit eshop specializovaného prodejce Zebra-shop.cz, kde naleznete širokou nabídku stínění v mnoha úchvatných variantách.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů. Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit