Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů.

Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár velice často užívaných si představíme dnes.

Hlídání specifických látek

Hladinoměry se navíc mohou odlišovat nejen svojí technologií, ale také doporučeným použitím. Na jedné straně máme různé druhy použití podle místa, ale také se mohou odlišovat podle použití v konkrétních látkách.

Abychom dokázali docílit opravdu velice dobrého měření, tak ideálně potřebujeme mechanické hladinoměry. Jejich způsob sbírání dat je totiž velice výhodný právě do látek, které mohou mít i odlišné hustoty a vlastnosti než samotná voda. Může tak být ideální i pro měření hladiny v zásobnících olejů nebo paliv, které mají nejen že vyšší hustotu, ale také mohou být pro některé mechanismy příliš agresivní.

Velice podobné pneumatické hladinoměry

Stejně, jako mohou být velice užitečné hladinoměry mechanické do různých hustějších látek, tak podobné výsledky dokáží mít i pneumatické hladinoměry. Mezi mechanických a pneumatickým hladinoměrem je svým způsobem velký rozdíl ve způsobu samotného měření. Mimo toho je ale nutné říct, že oba dokáží bez problémů odesílat ve většině variant data i dálkově, díky čemuž tak jsou vhodné do systémů na vzdálenou kontrolu nádrží.

Tradiční, ale přesvědčivé typy měření

Vedle moderních kusů hladinoměrů ale můžeme najít ty vůbec nejjednodušší. Klasické hydrostatické hladinoměry přitom patří mezi technologie, které se na měření stavu hladin používají extrémně dlouhou dobu. Využívají ke svému měření hydrostatických hodnot, které mohou znamenat nejen samotnou hloubku, ale i povrchové napětí. Jsou tak naprosto ideální do vodě podobných směsí. Zde dokáží hydrostatické hladinoměry i přes svůj „věk“ nabídnout opravdu dobrou přesnost a stabilitu v měření.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit
Ostatní

Materiál, který nikdy nezklame

Pokud materiál skutečně nikdy nezklame, tak je potřeba, abyste opravdu i vy přesně věděli, jak na to, abyste vždy pořídili skutečně to nejlepší, co je třeba. Stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, nádoby na odpad, držáky TV a monitor, to je jen malá ukázka […]

Zobrazit