Nábytek a nenápadná hra světla. Jak pomocí nábytku dokázat vehnat více světla do místnosti?

Světlo v domácnosti je jednou z věcí, které patří mezi nejdůležitější části nastavení a optimalizace designu domů a bytů. Jednou z nejzásadnějších věcí, proč je to tak důležité, je hlavně psychický vliv. Pokud se zdržujeme nejčastěji v temném prostoru, tak můžeme velice rychle získávat únavu a můžeme mít problém se soustředěním.

Pro příjemné domácí prostředí je tak právě dostatek světla nutnou součástí. A právě v rámci dnešního článku se podíváme na to, jak si pomoci také rozestavěním jednotlivých kousků nábytku.

Vyměňte vysoké stoly za nízké sezení

Vysoké stoly a židle mohou po místnosti tvořit poměrně dost velké množství stínů, a navíc jsou standardně tvořeny tmavými materiály. Celkovou místnost tak mohou dost jednoduše ztmavit. Zajímavou eventualitou je ale rovnou z dvojice důvodů použití sedací soupravy do U. Jedná se o soupravu, která většinou bývá nízko profilová. To má výhodu v tom, že netvoří zbytečné stíny v místnosti. Navíc jsou takové sady velice často vyráběny ve světlých barvách.

Obývací stěny ovlivňují nádech celé místnosti

Pokud bychom chtěli ukázat na nejmasivnější kousek nábytku v domácnosti, tak bychom zaručeně ukazovali na obývací stěny. A to rovnou z několika důležitých důvodů. Prvním je, že jsou největším kusem nábytku ve většině domácností. A druhým také fakt, že jsou dost často z tmavých materiálů. Proto je důležité dávat pozor na to, aby vám obývací stěna nesebrala v místnosti všechno světlo.

Ušetřete prostor v místnosti

Dostatek prostoru ve středu místnosti je jednou z věcí, které patří mezi ty nejdůležitější kritéria, abychom mohli mít dostatek světla. Proto bychom mohli v některých prostorech preferovat přesunutí nábytku, u kterého je to možné, směrem ke stěnám. S tím nám mohou pomoci rohové sedací soupravy.

Ty nám dávají možnost získat dostatek příjemného sezení, přičemž ale nezabírají velké množství prostoru uprostřed místnosti. mezi další výhody potom patří i to, že jsou na první pohled ideální volbou, pokud je chceme umístit do kuchyní nebo jídelen, jako příjemné posezení k občerstvení.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů. Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit