Nábytek a nenápadná hra světla. Jak pomocí nábytku dokázat vehnat více světla do místnosti?

Světlo v domácnosti je jednou z věcí, které patří mezi nejdůležitější části nastavení a optimalizace designu domů a bytů. Jednou z nejzásadnějších věcí, proč je to tak důležité, je hlavně psychický vliv. Pokud se zdržujeme nejčastěji v temném prostoru, tak můžeme velice rychle získávat únavu a můžeme mít problém se soustředěním.

Pro příjemné domácí prostředí je tak právě dostatek světla nutnou součástí. A právě v rámci dnešního článku se podíváme na to, jak si pomoci také rozestavěním jednotlivých kousků nábytku.

Vyměňte vysoké stoly za nízké sezení

Vysoké stoly a židle mohou po místnosti tvořit poměrně dost velké množství stínů, a navíc jsou standardně tvořeny tmavými materiály. Celkovou místnost tak mohou dost jednoduše ztmavit. Zajímavou eventualitou je ale rovnou z dvojice důvodů použití sedací soupravy do U. Jedná se o soupravu, která většinou bývá nízko profilová. To má výhodu v tom, že netvoří zbytečné stíny v místnosti. Navíc jsou takové sady velice často vyráběny ve světlých barvách.

Obývací stěny ovlivňují nádech celé místnosti

Pokud bychom chtěli ukázat na nejmasivnější kousek nábytku v domácnosti, tak bychom zaručeně ukazovali na obývací stěny. A to rovnou z několika důležitých důvodů. Prvním je, že jsou největším kusem nábytku ve většině domácností. A druhým také fakt, že jsou dost často z tmavých materiálů. Proto je důležité dávat pozor na to, aby vám obývací stěna nesebrala v místnosti všechno světlo.

Ušetřete prostor v místnosti

Dostatek prostoru ve středu místnosti je jednou z věcí, které patří mezi ty nejdůležitější kritéria, abychom mohli mít dostatek světla. Proto bychom mohli v některých prostorech preferovat přesunutí nábytku, u kterého je to možné, směrem ke stěnám. S tím nám mohou pomoci rohové sedací soupravy.

Ty nám dávají možnost získat dostatek příjemného sezení, přičemž ale nezabírají velké množství prostoru uprostřed místnosti. mezi další výhody potom patří i to, že jsou na první pohled ideální volbou, pokud je chceme umístit do kuchyní nebo jídelen, jako příjemné posezení k občerstvení.

Ostatní

Dobema, to je stavební firma Havířov

Přemýšlíte o stavbě domu, máte v hlavě první nápad nebo už se díváte do hotové projekce a hledáte společnost, která stavbu realizuje? Vsaďte na osvědčenou kvalitu a obraťte se na firmu Dobema, která je na trhu již více než 20 let. Projekční kancelář Frýdek-Místek a Havířov. Volte lokální kvalitu místo neosobní nadnárodní firmy Zvažujete, zda […]

Zobrazit
Ostatní

Typové domy jako jeden z nejsilnějších trendů v moderním stavitelství

Slyšeli jste někdy o typových domech? Jedná se o druhy nemovitosti, které jsou oproti jiným odlišné předem vypracovanými plány, a dokonce i částmi konstrukce. Díky tomu tak mohou být pro klienta mnohem lepší variantou, než je celá řada konkurenčních možností výstavby nemovitosti. Za velice příjemnou cenu vám dokáží takové typové domy nabídnout velice kvalitní bydlení, […]

Zobrazit
Ostatní

Zelené střechy nejsou jen módním fenoménem, mají mnoho praktických výhod

V minulosti se stavěly domy šedé, nudné a fádní. Nemyslelo se na zeleň a všechna pozitiva, která lidstvu a příjemnějšímu žití přináší. Doba se mění a lidé chtějí stále více žít v souladu s přírodou. Zelené střechy jsou jedním z nejvíce efektivních způsobů, jak si dopřát kousek přírody a současně čerpat všechny výhody zelené střechy, […]

Zobrazit