Zelené střechy nejsou jen módním fenoménem, mají mnoho praktických výhod

V minulosti se stavěly domy šedé, nudné a fádní. Nemyslelo se na zeleň a všechna pozitiva, která lidstvu a příjemnějšímu žití přináší. Doba se mění a lidé chtějí stále více žít v souladu s přírodou. Zelené střechy jsou jedním z nejvíce efektivních způsobů, jak si dopřát kousek přírody a současně čerpat všechny výhody zelené střechy, které přináší domu i lidem.

Zelené střechy pomáhají snížit účty za energie

V zimě hřejí, v létě chladí – tak by se dala zjednodušeně popsat jedna z velkých výhod zelených střech. Na rozdíl od tradičních střech z černého dehtu snižují zelené střechy náklady na energii tím, že teplo pohlcují, místo aby ho přitahovaly, a poskytují budovám přirozenou izolaci.

Zelené střechy pomáhají snižovat efekt městského tepla, což je stav, kdy městské prostředí absorbuje a zachycuje teplo. Zelená střecha cena se nezdá tak vysoká, když znáte návratnost.

Více kyslíku a stínu

Rostliny zelené střechy odstraňují částice vzduchu, produkují kyslík a poskytují stín. Tato přirozená ochrana proti extrémnímu horku navíc umožňuje, aby zelené střechy vydržely dvakrát déle než tradiční střechy. A to i když jsou zelené střechy svépomocí postavené.

Zelené střechy snižují riziko záplav

Další důležitou výhodou zelených střech je jejich schopnost snížit a zpomalit odtok dešťové vody v městském prostředí. Vzhledem k tomu, že střechy a ulice ve městech jsou zpevněné, objem a rychlost odtoku dešťové vody se ohromně zvyšuje a je hlavním zdrojem záplav a znečištění po celém světě. Díky neporézním povrchům, jako jsou chodníky a střechy, typický městský blok generuje více než pětkrát více odtoku než lesní plocha stejné velikosti. Schopnost zelené střechy absorbovat (a filtrovat) vodu výrazně snižuje riziko bleskových záplav a přetečení kanalizace.

Jak pořídit zelenou střechu

Ne každý si zvládne zařídit zelenou střechu svépomocí. Zelené střechy a informace o nich lze zajistit na ekrost.cz.

Ostatní

Dobema, to je stavební firma Havířov

Přemýšlíte o stavbě domu, máte v hlavě první nápad nebo už se díváte do hotové projekce a hledáte společnost, která stavbu realizuje? Vsaďte na osvědčenou kvalitu a obraťte se na firmu Dobema, která je na trhu již více než 20 let. Projekční kancelář Frýdek-Místek a Havířov. Volte lokální kvalitu místo neosobní nadnárodní firmy Zvažujete, zda […]

Zobrazit
Ostatní

Typové domy jako jeden z nejsilnějších trendů v moderním stavitelství

Slyšeli jste někdy o typových domech? Jedná se o druhy nemovitosti, které jsou oproti jiným odlišné předem vypracovanými plány, a dokonce i částmi konstrukce. Díky tomu tak mohou být pro klienta mnohem lepší variantou, než je celá řada konkurenčních možností výstavby nemovitosti. Za velice příjemnou cenu vám dokáží takové typové domy nabídnout velice kvalitní bydlení, […]

Zobrazit
Ostatní

Výběr nábytkových úchytek nepodceňte

Nábytkové úchytky nejsou právě oblíbeným artiklem při zařizování interiéru. Mají plnit především funkční úlohu a na jejich design se až tolik nehledí, což je velká škoda. Jsou to právě nábytkové úchytky, které mohou celý interiér vyzdvihnout, ale také pokazit. Než se odhodláte úchytky vybrat, zjistěte si jejich přesnou rozteč. První věc, kterou zvážíte při určování […]

Zobrazit