Zadar nabízí jedinečnou dovolenkovou atmosféru

Zadar je chorvatské město rozkládající se na pobřeží Jaderského moře. Návštěvníky láká na kombinaci bohaté historie a moderní výstavby. Užívat si zde můžete jedinečnou atmosféru, kterou poskytují starobylé uličky. Naskýtá se vám možnost prozkoumávat fascinující památky.

Zajímavosti města

Mezi významné historické městské symboly patří Katedrála svaté Anastázie. Jedná se o gotickou katedrálu nacházející se v historické části města. Naleznete ji na seznamu UNESCO. Pokud se vypravíte na zvonici, můžete se těšit na zajímavé výhledy do okolí. Další zajímavou památkou města je Forum Romanum, krásné náměstí zdobené sloupovím. Také se zde zachovaly pozůstatky antických staveb. Náměstí je centrem starobylé části Zadaru.

Za zmínku stojí moderní stavba Mořské varhany, které představují jedinečný přírodní hudební nástroj. Naleznete je na pobřeží. Při pohybu mořských vln vznikají zvuky. Patříte-li mezi vyznavače moderní architektury, pak si prohlédněte Pozdrav Slunci – solární panely zapuštěné do kamenné dlažby. Zajímavé jsou tím, že vytvářejí kouzelné světelné efekty.

Za návštěvu také stojí malebná promenáda Riva, která se táhne podél pobřeží. Kromě nádherných výhledů na moře zde naleznete řadu restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni.

Samozřejmostí jsou nádherné pláže, kde si můžete vychutnávat odpočinek. To vše je dokonalá dovolena chorvatsko.

Zadar jako výchozí bod pro výlety

Chcete-li se vypravit na nějaké zajímavé místo, můžete brát Zadar jako výchozí bod pro návštěvu národních parků Kornati nebo Paklenica. Zde se můžete těšit jak na úchvatné scenérie, tak i na outdoorové aktivity.

Jak na ubytování?

Zadar nabízí různé možnosti ubytování. Prohlédněte si nabídku webu ubytovanivchorvatsku.cz a vyberte si, pro své ubytování, třeba apartmány chorvatsko. Nabídka portálu je opravdu široká a vybere si i náročný zákazník.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů. Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit