Výběr nábytkových úchytek nepodceňte

Nábytkové úchytky nejsou právě oblíbeným artiklem při zařizování interiéru. Mají plnit především funkční úlohu a na jejich design se až tolik nehledí, což je velká škoda. Jsou to právě nábytkové úchytky, které mohou celý interiér vyzdvihnout, ale také pokazit. Než se odhodláte úchytky vybrat, zjistěte si jejich přesnou rozteč.

První věc, kterou zvážíte při určování knopek a úchytů skříněk, je zajistit, aby odpovídaly estetice vašeho prostoru. Kromě toho je důležitým faktorem také ergonomie vašeho designu, protože budete neustále otevírat a zavírat skříňky. Při nákupu úchytek se ujistěte, že je můžete správně uchopit a že se vám kolem rukojeti vejdou prsty. Kromě toho rozhodně nechcete vybírat úchytky na skříně, které mají ostré hrany nebo těsné oblasti znesnadňující otevírání vašich skříní – to může být z dlouhodobého hlediska extrémně frustrující!

Výběr z různých materiálů

Typ povrchové úpravy, který si vyberete, může být rozhodujícím faktorem při rozhodování mezi úchytkou a knopkou. V závislosti na typu povrchové úpravy a ergonomii designu může dojít k tomu, že bude obtížné otevřít dvířka skříně a zásuvky, mohou do sebe narážet. Klíčovým faktorem je zajištění dostatečného volného prostoru, proto vyzkoušejte úchytky nebo knopky, abyste se ujistili, že navzájem nenarazí, když otevřete několik dvířek a zásuvek najednou.

Existuje mnoho povrchových úprav, jako je chrom, dřevo, hliník, kůže, mosaz, plast atd.

Výběr úchytek není pro lidi příliš zajímavý, za normálních okolností mnoho lidí nad ním neuvažuje, ale je to důležitý prvek, který lze považovat za samozřejmost. Má špičaté okraje nebo hroty, které tlačí na prsty? Věřte nám – bude to nepříjemné, když je budete používat vícekrát za den.

Vybírejte úchytky z různých materiálů s rozmanitou povrchovou úpravou na e-shopu ankahb.cz, kromě úchytek objevíte v jejich nabídce věšáky, LED osvětlení a mnoho dalšího.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů. Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit