Výběr nábytkových úchytek nepodceňte

Nábytkové úchytky nejsou právě oblíbeným artiklem při zařizování interiéru. Mají plnit především funkční úlohu a na jejich design se až tolik nehledí, což je velká škoda. Jsou to právě nábytkové úchytky, které mohou celý interiér vyzdvihnout, ale také pokazit. Než se odhodláte úchytky vybrat, zjistěte si jejich přesnou rozteč.

První věc, kterou zvážíte při určování knopek a úchytů skříněk, je zajistit, aby odpovídaly estetice vašeho prostoru. Kromě toho je důležitým faktorem také ergonomie vašeho designu, protože budete neustále otevírat a zavírat skříňky. Při nákupu úchytek se ujistěte, že je můžete správně uchopit a že se vám kolem rukojeti vejdou prsty. Kromě toho rozhodně nechcete vybírat úchytky na skříně, které mají ostré hrany nebo těsné oblasti znesnadňující otevírání vašich skříní – to může být z dlouhodobého hlediska extrémně frustrující!

Výběr z různých materiálů

Typ povrchové úpravy, který si vyberete, může být rozhodujícím faktorem při rozhodování mezi úchytkou a knopkou. V závislosti na typu povrchové úpravy a ergonomii designu může dojít k tomu, že bude obtížné otevřít dvířka skříně a zásuvky, mohou do sebe narážet. Klíčovým faktorem je zajištění dostatečného volného prostoru, proto vyzkoušejte úchytky nebo knopky, abyste se ujistili, že navzájem nenarazí, když otevřete několik dvířek a zásuvek najednou.

Existuje mnoho povrchových úprav, jako je chrom, dřevo, hliník, kůže, mosaz, plast atd.

Výběr úchytek není pro lidi příliš zajímavý, za normálních okolností mnoho lidí nad ním neuvažuje, ale je to důležitý prvek, který lze považovat za samozřejmost. Má špičaté okraje nebo hroty, které tlačí na prsty? Věřte nám – bude to nepříjemné, když je budete používat vícekrát za den.

Vybírejte úchytky z různých materiálů s rozmanitou povrchovou úpravou na e-shopu ankahb.cz, kromě úchytek objevíte v jejich nabídce věšáky, LED osvětlení a mnoho dalšího.

Ostatní

Dobema, to je stavební firma Havířov

Přemýšlíte o stavbě domu, máte v hlavě první nápad nebo už se díváte do hotové projekce a hledáte společnost, která stavbu realizuje? Vsaďte na osvědčenou kvalitu a obraťte se na firmu Dobema, která je na trhu již více než 20 let. Projekční kancelář Frýdek-Místek a Havířov. Volte lokální kvalitu místo neosobní nadnárodní firmy Zvažujete, zda […]

Zobrazit
Ostatní

Typové domy jako jeden z nejsilnějších trendů v moderním stavitelství

Slyšeli jste někdy o typových domech? Jedná se o druhy nemovitosti, které jsou oproti jiným odlišné předem vypracovanými plány, a dokonce i částmi konstrukce. Díky tomu tak mohou být pro klienta mnohem lepší variantou, než je celá řada konkurenčních možností výstavby nemovitosti. Za velice příjemnou cenu vám dokáží takové typové domy nabídnout velice kvalitní bydlení, […]

Zobrazit
Ostatní

Zelené střechy nejsou jen módním fenoménem, mají mnoho praktických výhod

V minulosti se stavěly domy šedé, nudné a fádní. Nemyslelo se na zeleň a všechna pozitiva, která lidstvu a příjemnějšímu žití přináší. Doba se mění a lidé chtějí stále více žít v souladu s přírodou. Zelené střechy jsou jedním z nejvíce efektivních způsobů, jak si dopřát kousek přírody a současně čerpat všechny výhody zelené střechy, […]

Zobrazit