Stále více lidí topí dřevem. Kam pro kvalitní vysušené palivové dřevo?

Předražené energie donutily mnoho lidí vrátit se k vytápění dřevem. Ať už vlastníte kombinovaný kotel, krbová kamna či kachlová, výběr správného dřeva má vliv na délku a intenzitu topnosti. Vždy se nejprve ujistěte, že vaše kamna jsou pro spalování dřeva vhodná. Nákup správných kamen nebo vložek na prvním místě nám umožňuje provozovat je na optimální úrovni účinnosti a zároveň poskytnout úroveň tepla potřebnou k vytápění domu.

Na co si dát při nákupu palivového dřeva pozor

Když nakupujete nejlepší palivové dřevo, které bude dávat nejvíce tepla, zeptejte se, kdy bylo řezáno, jaké jsou odrůdy dřeva, buďte selektivní, pokud dodavatel neví nebo nechce říct, zeptejte se jinde.

Připravené a řezané správně a ve správném období by nejlepší palivové dřevo mělo být dostatečně suché, což znamená ideální maximální obsah vlhkosti mezi 15% a 20%. Pokud je palivové dřevo drženo příliš dlouho naskládané na sobě, začne být napadáno hmyzem a houbami.

Kde kvalitní palivové dřevo zajistit?

Na webu drevokarlovyvary.cz objevíte nabídku několika druhů palivového dřeva. Mezi základní druhy dřeva k vytápění patří smrk, borovice, bříza, dub, buk, javor, jasan atd. Vybírat můžete z nabídky jednotlivých druhů dřeva nebo jejich kombinací, například olše a bříza či kombinace listnatých stromů. Každé dřevo má odlišné vlastnosti.

  • Dub – patří mezi nejlepší druhy palivového dřeva, protože dlouho hoří. Je také velmi snadno dostupné.

  • Buk – bukové dřevo je také dobrým palivem. Hoří dlouho a vydává velké teplo.

  • Olše – olše je měkkčí a světlejší, což je jedním z důvodů, proč je vyhledávaná. Hoří dobře, ale nemá tak dlouhou výhřevnost jako dub a buk.

  • Smrk – smrkové dřevo se používá v kombinaci s jinými druhy. Hoří rychleji a vytváří menší teplo.

Ostatní

Zajistěte si profesionální řešení pro akustiku sálů

Správná akustika sálů je klíčovým faktorem pro dosažení dokonalého poslechu a zajištění optimálního zvukového projevu ve všech částech místnosti. Společnost AVT Group se specializuje na řešení akustiky sálů a nabízí komplexní služby od měření akustiky až po návrh a instalaci nejvhodnějších akustických opatření. Důležitost správného uspořádání a materiálů Při samotné stavbě sálů je nezbytné brát […]

Zobrazit
Ostatní

Co udělat, abyste se na zahradě cítili příjemně?

Chcete se na zahradě cítit skutečně příjemně? Pokud se tam tak nyní necítíte, tak je to zřejmě tím, že tam nemáte to správné vybavení. Mnoho lidí by na zahradě uvítalo bazén, tenisový kurt, záhonky nebo něco jiného. Práce na zahradě je pro mnoho lidí velmi uklidňující a je hezké zde trávit volný čas. Když se […]

Zobrazit
Ostatní

Kulaté ubrusy a elastické potahy využijete na jakoukoli společenskou akci

Elastické potahy ve formě ubrusů z nabídky TENTino dodají dokonalý vzhled vašim koktejlovým stolům. Kromě toho mají velmi dlouhou životnost a díky tomu je můžete používat opakovaně. Také jejich údržba není nijak náročná. Není potřeba je žehlit. Můžete je vyprat při nižších teplotách (40°C) a také můžete použít aviváž. Ubrusy bílé barvy můžete také vyvařit. […]

Zobrazit