Stále více lidí topí dřevem. Kam pro kvalitní vysušené palivové dřevo?

Předražené energie donutily mnoho lidí vrátit se k vytápění dřevem. Ať už vlastníte kombinovaný kotel, krbová kamna či kachlová, výběr správného dřeva má vliv na délku a intenzitu topnosti. Vždy se nejprve ujistěte, že vaše kamna jsou pro spalování dřeva vhodná. Nákup správných kamen nebo vložek na prvním místě nám umožňuje provozovat je na optimální úrovni účinnosti a zároveň poskytnout úroveň tepla potřebnou k vytápění domu.

Na co si dát při nákupu palivového dřeva pozor

Když nakupujete nejlepší palivové dřevo, které bude dávat nejvíce tepla, zeptejte se, kdy bylo řezáno, jaké jsou odrůdy dřeva, buďte selektivní, pokud dodavatel neví nebo nechce říct, zeptejte se jinde.

Připravené a řezané správně a ve správném období by nejlepší palivové dřevo mělo být dostatečně suché, což znamená ideální maximální obsah vlhkosti mezi 15% a 20%. Pokud je palivové dřevo drženo příliš dlouho naskládané na sobě, začne být napadáno hmyzem a houbami.

Kde kvalitní palivové dřevo zajistit?

Na webu drevokarlovyvary.eu objevíte nabídku několika druhů palivového dřeva. Mezi základní druhy dřeva k vytápění patří smrk, borovice, bříza, dub, buk, javor, jasan atd. Vybírat můžete z nabídky jednotlivých druhů dřeva nebo jejich kombinací, například olše a bříza či kombinace listnatých stromů. Každé dřevo má odlišné vlastnosti.

  • Dub – patří mezi nejlepší druhy palivového dřeva, protože dlouho hoří. Je také velmi snadno dostupné.

  • Buk – bukové dřevo je také dobrým palivem. Hoří dlouho a vydává velké teplo.

  • Olše – olše je měkkčí a světlejší, což je jedním z důvodů, proč je vyhledávaná. Hoří dobře, ale nemá tak dlouhou výhřevnost jako dub a buk.

  • Smrk – smrkové dřevo se používá v kombinaci s jinými druhy. Hoří rychleji a vytváří menší teplo.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů. Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit