Kde sehnat kvalitní matrace?

Kvalitní matrace je základ zdravého spánku. Pokud vás čeká její nákup, není radno jej podceňovat. Vzhledem k tomu, že výběr je opravdu široký, dobře si rozmyslete jakou matraci si domů pořídíte.

Výběr matrace podle polohy těla během spánku

Na poloze těla během spánku záleží. Podle toho, jak spíte, je rozložená vaše hmotnost. Každá poloha vyžaduje jiné matrace.

Spíte-li na zádech, hmotnost těla je rozložená rovnoměrně a můžete si tedy vybrat jakýkoli typ matrace. Patříte-li mezi milovníky spánku na boku, pak je zatížená poměrně malá plocha, volit můžete klidně matraci měkčí. Pokud spíte na břiše, pak si raději pořiďte matraci tvrdší. Ta zajistí dostatečnou oporu vaší páteře.

Výběr matrace podle vaší hmotnosti

I vaše hmotnost hraje důležitou roli při výběru vhodné matrace. Pokud patříte mezi ty, jejichž hmotnost je spíše nižší, můžete volit matrace měkčí. Ten, jehož hmotnost je běžná, v rozmezí 70-120 kg, může volit matraci středně tvrdou. Ten, kdo má hmotnost vyšší, by měl volit matraci spíše tvrdší. Jen tak si může tělo efektivně odpočinout.

Na koho se obrátit?

Obraťte se na společnost PURTEX. Ta na svém webu matrace.purtex.cz nabízí klasické matrace, matrace na objednávku nebo kvalitní matrace 1+1 zdarma. Jsou vyrobené z certifikovaných druhů materiálů. V nabídce naleznete sendvičové matrace z vysoce kvalitní studené pěny CoolFlex® a paměťové pěny ViscoFoam®. 7 zónová profilace umožňuje dokonalé provzdušnění materiálu a podporuje uvolněné ztuhlých svalů. Dokonale se přizpůsobí částem vašeho těla – hlava, ramena, krk, bedra nebo nohy. Problémem není ani atypický rozměr, který nenaleznete ve stálé nabídce e-shopu. Můžete si objednat matraci na míru. Postačí vepsat do objednávkového formuláře délku a výšku.

Ostatní

Zajistěte si profesionální řešení pro akustiku sálů

Správná akustika sálů je klíčovým faktorem pro dosažení dokonalého poslechu a zajištění optimálního zvukového projevu ve všech částech místnosti. Společnost AVT Group se specializuje na řešení akustiky sálů a nabízí komplexní služby od měření akustiky až po návrh a instalaci nejvhodnějších akustických opatření. Důležitost správného uspořádání a materiálů Při samotné stavbě sálů je nezbytné brát […]

Zobrazit
Ostatní

Co udělat, abyste se na zahradě cítili příjemně?

Chcete se na zahradě cítit skutečně příjemně? Pokud se tam tak nyní necítíte, tak je to zřejmě tím, že tam nemáte to správné vybavení. Mnoho lidí by na zahradě uvítalo bazén, tenisový kurt, záhonky nebo něco jiného. Práce na zahradě je pro mnoho lidí velmi uklidňující a je hezké zde trávit volný čas. Když se […]

Zobrazit
Ostatní

Stále více lidí topí dřevem. Kam pro kvalitní vysušené palivové dřevo?

Předražené energie donutily mnoho lidí vrátit se k vytápění dřevem. Ať už vlastníte kombinovaný kotel, krbová kamna či kachlová, výběr správného dřeva má vliv na délku a intenzitu topnosti. Vždy se nejprve ujistěte, že vaše kamna jsou pro spalování dřeva vhodná. Nákup správných kamen nebo vložek na prvním místě nám umožňuje provozovat je na optimální […]

Zobrazit