Kde sehnat kvalitní matrace?

Kvalitní matrace je základ zdravého spánku. Pokud vás čeká její nákup, není radno jej podceňovat. Vzhledem k tomu, že výběr je opravdu široký, dobře si rozmyslete jakou matraci si domů pořídíte.

Výběr matrace podle polohy těla během spánku

Na poloze těla během spánku záleží. Podle toho, jak spíte, je rozložená vaše hmotnost. Každá poloha vyžaduje jiné matrace.

Spíte-li na zádech, hmotnost těla je rozložená rovnoměrně a můžete si tedy vybrat jakýkoli typ matrace. Patříte-li mezi milovníky spánku na boku, pak je zatížená poměrně malá plocha, volit můžete klidně matraci měkčí. Pokud spíte na břiše, pak si raději pořiďte matraci tvrdší. Ta zajistí dostatečnou oporu vaší páteře.

Výběr matrace podle vaší hmotnosti

I vaše hmotnost hraje důležitou roli při výběru vhodné matrace. Pokud patříte mezi ty, jejichž hmotnost je spíše nižší, můžete volit matrace měkčí. Ten, jehož hmotnost je běžná, v rozmezí 70-120 kg, může volit matraci středně tvrdou. Ten, kdo má hmotnost vyšší, by měl volit matraci spíše tvrdší. Jen tak si může tělo efektivně odpočinout.

Na koho se obrátit?

Obraťte se na společnost PURTEX. Ta na svém webu matrace.purtex.cz nabízí klasické matrace, matrace na objednávku nebo kvalitní matrace 1+1 zdarma. Jsou vyrobené z certifikovaných druhů materiálů. V nabídce naleznete sendvičové matrace z vysoce kvalitní studené pěny CoolFlex® a paměťové pěny ViscoFoam®. 7 zónová profilace umožňuje dokonalé provzdušnění materiálu a podporuje uvolněné ztuhlých svalů. Dokonale se přizpůsobí částem vašeho těla – hlava, ramena, krk, bedra nebo nohy. Problémem není ani atypický rozměr, který nenaleznete ve stálé nabídce e-shopu. Můžete si objednat matraci na míru. Postačí vepsat do objednávkového formuláře délku a výšku.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů. Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit