Co jsou to okrasné trávy a proč jsou skvělou volbou pro zahradu?

Okrasné trávy se stávají stále populárnější volbou pro zahradníky a zahradní designéry. Tyto trávy totiž přinášejí do zahrady strukturu a kontrast, který pomáhá vytvářet působivé zahradní kompozice. Navíc okrasné trávy jsou velmi odolné a snadno se udržují, což je pro mnoho zahradníků klíčovým faktorem při výběru rostlin.

Výjimečný dekorativní vzhled

Okrasné trávy jsou rostliny, které mají dekorativní vzhled a jsou skvělou volbou pro každou zahradu. Tyto rostliny mají totiž výrazné listy a květy, které dodají zahradě zajímavý kontrast a texturu. Okrasné trávy se také snadno kombinují s jinými rostlinami a dají se použít jako živé ploty, solitéry nebo jako součásti okrasných skalek.

Okrasné trávy jsou nenáročné

Výhodou okrasných trav je také jejich nenáročnost. Okrasné trávy jsou poměrně nenáročné na pěstování a lze je úspěšně vysadit do zahrady nebo na balkón. Většina druhů okrasných trav preferuje slunná místa s dobře propustnou půdou, ale existují i druhy, které rostou dobře ve stínu a vlhčích podmínkách. Pro správný růst a vývoj okrasných trav je však důležité zajistit pravidelné zalévání, hnojení a řezání.

Dekorativní vzhled po celý rok

Okrasné trávy mohou být zajímavé po celý rok, i když jsou v zimě uschlé. Hlavním důvodem jsou jejich elegantní výhonky a květenství, které mohou poskytnout zajímavé kontrasty v zimní krajině. Některé druhy tráv jsou zvláště krásné v podzimních barvách. Nakonec okrasné trávy přispívají k biodiverzitě v zahradě, protože přitahují různé druhy hmyzu a ptáků.

Okrasné trávy mnoha druhů si můžete zakoupit v e-shopu zahradnictví Nové Strašecí a Rakovník. Najdete zde i široký výběr dalších rostlin, jako jsou trvalky na zahradu, pnoucí růže, azalky a rododendrony atd.

Ostatní

Odpadní i dešťová voda mají stále svoje využití. Jak toho ale docílit?

V domácnostech se už delší dobu počítá s tím, jak můžeme efektivně zachytávat a pracovat se ztrátami tepla, plynu či elektřiny. Všechny tyto oblasti přitom znamenají ekologickou úlevu i zlepšení hospodaření v domácnosti. Mimo toho všeho je ale poslední dobou aktivním tématem i dešťová voda. Téma je to aktivní hlavně proto, že teplejší klima dává vzniknout dlouhým a […]

Zobrazit
Ostatní

Co mají společného drobné zahradní nádrže a velká sila? Vždy je třeba hlídat správnou hladinu

Hlídání vody v nádržích nám může přijít jako naprostá samozřejmost, ale občas to není ani zdaleka tak jednoduché, jako by se nám mohlo zdát. Důvodem je už jenom ten fakt, že můžeme najít celou řadu různých hladinoměrů. Jednotlivé hladinoměry přitom mezi sebou mohou mít zásadní rozdíly hlavně v tom, jakým způsobem získávají informace o hladině. A pár […]

Zobrazit
Ostatní

Nedá se svítit? Ale dá, vyberte k tomu LED osvětlení

Základem vybavení každé domácnosti je osvětlení. Problém je, když je příliš slabé nebo nedokáže pokrýt všechna místa. Pokud máte po domě temná zákoutí nebo je v některých místnostech tak slabé osvětlení, že si kazíte oči, můžete to kdykoliv změnit. Světla se nekupují zrovna každý den, ale pokud se pro jejich nákup rozhodnete, neměli byste vybírat […]

Zobrazit